Konsultacje

Konsultacje społeczne są jednym z najbardziej istotnych elementów tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Partycypacja społeczna jest przewidziana na prawie każdym etapie tworzenia planu.

Pierwsze konsultacje, których celem jest zapoznanie interesariuszy i mieszkańców z tematyką dokumentu oraz poznanie potrzeb i wysłuchanie spostrzeżeń uczestników, planowane są jeszcze przed rozpoczęciem prac. To determinuje bardzo częsty i dokładny udział interesariuszy w tworzeniu planu, gdyż samemu dokumentowi przyświeca idea, aby tworzyć go dla mieszkańców i osób na co dzień pracujących lub realizujących podróże w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym.

W procesie konsultacji społecznych przewiduje się duży udział warsztatów z zainteresowanymi:

  • Mieszkańcy Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli gmin: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków, Zabłudów,
  • Interesariusze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli m.in. pracownicy urzędów gmin, pracownicy przedsiębiorstw, przedstawiciele jednostek miejskich związanych z planowaniem przestrzennym, transportem oraz przedstawiciele szkół, grup aktywistów miejskich, czy instytucji reprezentujących określone grupy społeczne: seniorzy, młodzież, a także przedstawiciele osób z niepełnosprawnościami.

Obie grupy powinny na każdym etapie tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego włączać się w proces jego tworzenia w sposób aktywny, czemu będą służyć m.in. spotkania warsztatowe i konsultacyjne.

Więcej informacji i plan partycypacji społecznej w ramach tworzenia SUMP BOF


SPOTKANIE Z INTERESARIUSZAMI  

Spotkanie konsultacyjne z interesariuszami Planu Zrównoważonej Mobilności MIejskiej Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2035 , Białostoskiego Obszaru Funkcjonalnego odbędzie się 14 lipca 2022 r. o godzinie 12:00 w  Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku na ul. Rocha 3. 

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej kładzie nacisk na partycypację społeczną i współpracę wszystkich grup interesu w toku realizacji prac. Państwa udział w tym spotkaniu jest kluczowy dla dalszych postępów w tworzeniu opracowania.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy. W ramach wstępu, wykonawca, czyli firma Via Vistula przedstawi dotychczasowe wyniki badań i obserwacji, a następnie zaprosi uczestników do udziału w aktywnej dyskusji.

Harmonogram spotkania:

  • Wstęp z prezentacją Wykonawcy i dotychczasowych postępów w pracy nad dokumentem
  • Wprowadzenie do dyskusji z przedstawieniem formy spotkania i jego założeń
  • Zapoznanie z tematyką spotkania i zagadnieniami jakich będzie dotyczyć
  • Dyskusja grupowa z podziałem na tematy związane z zagospodarowaniem przestrzennym, mobilnością i transportem publicznym. Dostępne dla uczestników będą materiały, które wspomogą zaangażowanie i wspólną pracę w grupie - karteczki do zapisywania propozycji i pomysłów, markery, flipchart, mapa itp.
  • Wolne wnioski dotyczące problemów i potrzeb zmian w Państwa Gminie
  • Podsumowanie spotkania wraz z wnioskami końcowymi
  • Prezentacja ostatnich etapów realizacji projektu zgodnie z harmonogramem

Wszelkie sugestie mozna również wysyłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin wchodzących w skład Białostcokiego Obszaru Funkcjonalnego na spotkania dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2035!

Podczas spotkań będzie można wymienić się spostrzeżeniami na temat szeroko pojętej mobilności i problemów transportowych na terenie BOF-u oraz poszczególnych gmin.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

Spotkania warsztatowe BOF lipiec


 Pierwsze wstepne spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Białostoskiego Obszaru Funkcjonalnego odbędzie się 16 marca 2022 r. o godzinie 18:00.

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie MS Teams.

link dostępu do spotkania

Wstępne konsultacje_plakat_BOF

Raport z etapu 1 konsultacji

Kontakt

Biuro Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego

ul. Mickiewicza 74 lok. 6 
15-232 Białystok
tel./fax  85 661 15 38

biuro@bof.org.pl